Spada liczba osób z wykształceniem wyższym

Udostępnij
Wyślij emailem
Drukuj

Bogusław Śliwerski analizuje dane Eurostatu na temat wykształcenia Polaków w wieku 25-34 lat. Wynika z nich, że liczba osób z wykształceniem wyższym spada. Powinno nas to cieszyć czy smucić?

W tej grupie wiekowej wykształcenie wyższe w Polsce miało w roku 2019 – 43,5 proc., w 2020 – 42,4 proc., a w 2021 tylko 40,6 proc. Jeszcze gorzej (bądź lepiej – jak kto patrzy) było w Łodzi: 2019 – 42 proc., 2020 – 39,9, 2021 – 35,7 proc. Liczba osób z wykształceniem wyższym spada nawet w Warszawie, choć nie tak mocno jak w innych częściach kraju (szczegóły tutaj).

Piszemy o tym, co ważne i ciekawe

I niczego nie będzie

Krzysztofa Kononowicza poznała cała Polska w 2006 r. jako kandydata na prezydenta Białegostoku. Zasłynął hasłem: „Żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego”. Padł ofiarą cyników, którzy żerowali na jego umysłowej bezradności. I próbowali zarobić także na jego śmierci.

Katarzyna Kaczorowska

Jeśli trend się utrzyma, czeka nas rewolucja społeczna. Młodzi już ogłaszają, że nie pójdą tą samą drogą, co ich rodzice. Nie zrobią prawa jazdy, bo nie zamierzają mieć samochodu. Nie będą studiować, bo na studiach niczego się nie nauczą. 

No i nie pójdą do pracy, w której nie mogą się rozwijać. Wszystko zrobią inaczej niż starsze pokolenie. Wykształcenie wyższe? A po co to komu?

Udostępnij
Wyślij emailem
Drukuj