Solidarność zakazana

Udostępnij
Wyślij emailem
Drukuj

Władze obawiają się, że uczniowie mogliby poprzeć strajk nauczycieli. Dlatego w dokumentacji szkolnej, np. w statutach, powinien znaleźć się zapis zabraniający młodzieży takiej aktywności. Jeśli jeszcze go nie ma, trzeba szybko wprowadzić.

Dyrektorzy powinni przejrzeć papiery i natychmiast wprowadzić stosowny zapis. Mógłby on brzmieć tak (cytuję na podstawie przepisów już wprowadzonych w jednym z liceów):

Piszemy o tym, co ważne i ciekawe

Izrael kontra Iran. Wielka bitwa podrasowanych samolotów i rakiet. Który arsenał będzie lepszy?

Na Bliskim Wschodzie trwa pojedynek dwóch metod prowadzenia wojny na odległość: kampanii precyzyjnych ataków powietrznych i salw rakietowych pocisków balistycznych. Izrael ma dużo samolotów, ale Iran jeszcze więcej rakiet. Czyj arsenał zwycięży?

Marek Świerczyński, Polityka Insight

„Niedopuszczalne jest włączanie uczniów do protestów czy strajków, których celem jest obrona partykularnych interesów nauczycieli. Możliwe są jedynie publiczne wystąpienia w obronie honoru i godności własnego narodu”.

Tym wpisem odpowiadam uczniom, z którymi ostatnio rozmawiałem o strajku. Wtedy jeszcze ww. przepis mnie nie obowiązywał, więc nie widziałem przeszkód. Wolna wola – nie zachęcałem, nie zabraniałem. Kierujcie się własnym sumieniem. Dzisiaj sprawy mają się zupełnie inaczej. A zatem jak chcecie strajkować w sprawach oświatowych, to nie razem z nauczycielami. Solidarność jest w Polsce prawnie zakazana.

Udostępnij
Wyślij emailem
Drukuj
Reklama