Karta podarunkowa lub gotówka. Uczniowie zachowują się jak nowożeńcy
Uczniowie otwarcie mówią, żeby nie dawać im żadnych prezentów rzeczowych. Przyjmują tylko gotówkę. Karta podarunkowa też może być, ale do wskazanego przez nich sklepu.
Kończy się zwyczaj obdarowywania uczniów książkami. To byłby najgorszy prezent na zakończenie roku szkolnego. W tej kwestii młodzież jest zgodna: żadnych książek. Nie ucieszy ich nawet nowość wydawnicza ani album z pięknymi zdjęciami.
W budżecie szkolnym nie ma pieniędzy na nagrody dla uczniów z okazji zakończenia roku. Nawet dla olimpijczyków nie przewidziano ani grosza. Jeżeli szkoła wręcza jakieś nagrody, to tylko dzięki rodzicom.
Rodzie dobrze wiedzą, że ich dzieci najbardziej ucieszą pieniądze. Mogliby zatem je wręczać – każdy swojemu dziecku – bez pośrednictwa nauczycieli. Jednak z tego zwyczaju, że to szkoła nagradza, jeszcze nie zrezygnowano. Może za rok?
Komentarze
@Gospodarz
W tej chwili wszystkie media nie mają czasu dla edukacji (mimo końca roku!) bo zajmują się po pierwsze reakcją prezydenta (i premiera?) na prowokacyjny kult banderowskich LUDOBÓJCÓW na Ukrainie oraz, co zdecydowanie więcej obywateli interesuje, warszawską aferą z młodym aktywistą PO-KO z branży medycznej, który dostał tuż po uzyskaniu uprawnień lekarza, specjalnie dla niego stworzony stołek koordynatora SOR w nowym miejskim Szpitalu Południowym z MASĄ KASY, gdzie utworzył, oczywiście za wiedzą i zgodą szefostwa, salonik VIP i specjalną ekspresową ścieżkę przyjęć dla VIP-ów. Media wymieniają żonę wicemarszałka Senatu i jednocześnie przewodniczącą Rady Warszawy, posłów, senatorów, ministrów i wice itp. wszyscy z PO-KO. jako beneficjentów.
Rok temu Kamala Trzaskowski przegrał wybory na prezydenta RP – dziś widać, że wyborcy mieli zdrową intuicję – Kamala Trzaskowski kłamie jak z nut, że „NIC nie wiedział!” jak zwykle, ale okazało się, że już ponad ROK temu był alarmowany mailowo przez jednego z ordynatorów, za co ów sygnalista wyleciał po 2 miesiącach z roboty. Co więcej – szpitalem jako miejskim, zajmowało się aż TRZECH zastępców Kamali Trzaskowskiego – najbliższa mu i jego rodzinie towarzysko Machnowska-Góra( można wygooglować jej rodzinne powiązania zabiciem przez MO na Jezuickiej w stanie wojennym Grzegorza Przemyka!) , która za drobne prawie CZTERDZIEŚCI TYSIĘCY rocznie (vide oświadczenie majątkowe za 2025) „nadzorowała” szpital w 4-osobowej radzie nadzorczej, kolega klasowy Kamali Trzaskowskiego niejaki Mencina – odpowiedzialny za miejskie spółki i Kaznowska, która całą miejską służbę zdrowia (oświatę też!) nadzoruje w ratuszu….
Podstawowym problemem miasta jest jednak PO. Kamalę Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta stolicy wskazał JEDNOOSOBOWO Schetyna w ramach wewnątrzpartyjnych rozgrywek mimo jego TOTALNEJ menedżerskiej NIEKOMPETENCJI i braku doświadczenia … I dziś każdy praktycznie polityk PO-KO jest uzależniony w stolicy od Kierwińskiego – ma, dzięki niemu SYNEKURĘ za minimum(!) 15 tysięcy zł miesięcznie, szefowie kół PO-KO są jednocześnie burmistrzami i wice , a BMW radni „zatrudnieni” mniej lub bardziej fikcyjnie za dooobrą kasę … 😉 I niech by spróbowali mu podskoczyć …
@belferxxx
Ależ zajmują się. Po omówieniu problemu podstawowego, czyli prowincjonalnej lodziarni i świadectw z paskiem, omawiają teraz brak lekcji w czerwcu i niedobór uczniów w szkołach, do tego trochę corocznych wrzutek o prezentach dla nauczycieli i można będzie przejść do tematu wakacji.
W tym roku szkolnym dwa tematy zdominowały medialną dyskusję edukacyjną i poruszyły wyborców – zdjęcie krzyża w jakiejś wiejskiej szkole i budka z lodami w gminie Pszczyna. A Pan zawsze tylko o edukacji wielkomiejskiej, tymczasem najważniejsze edukacyjne problemy, jedyne poruszające tak bardzo całą Polskę, to Polska gminno-wiejska.
@Róża
1. Na wsi szkoła jest SWOJA – uczą się dzieci SĄSIADÓW, krewnych i powinowatych – tam mało co zaskakuje rodziców, a dzieci mają ODZIEDZICZYĆ ich pozycję … 😉
2. Masz ciekawą teorię – ordynator(!) miejskiego szpitala zgłosił Kamali Trzaskowskiemu nieprawidłowości, a Kamala prześwietlił go do trzeciego pokolenia po czym uznał, że TEGO zgłoszenia nie będzie PAMIĘTAŁ i uznał je za niebyłe… 😉 Po czym twierdził PUBLICZNIE i w mediach, gdy mu się stołek palił pod tyłkiem, twierdził, że NIC NIE WIEDZIAŁ … 😉 Widzisz tu jakiś SENS??? 😉
@belferxxx
Jaką znowu teorię? Oba chłopaki łączą medycynę z ekonomią. Napisałabym, że powinna zbadać to np. prokuratura, sąd, czy coś, ale Pan chyba nie lubi procedur, kontroli, prawa itp. To była po prostu autonomia osób na stanowiskach.
@Róża
I jeszcze mała śmiesznostka – w byłej już Radzie Szpitala Południowego były AŻ 4 osoby…. 😉 Z Tego dwoje polityków – burmistrz Ursynowa (od biedy można zrozumieć – w tej dzielnicy jest szpital!) Kempa za drobne 55 tys. rocznie i wiceprezydentka od kultury i ideologii Machnowska-Góra (warto wygooglować hasło „kapitan MO Machnowski” 😉 ] za drobne prawie 40 tys. rocznie nie wiadomo PO CO. No i w stołecznej GW nazwisko burmistrza Kempy wymieniono, a ideologicznej wiceprezydentki NIE … 😉
@Róża
Twój punkt widzenia podziela zdaje się GW – KILKA STRON w wydaniu papierowym zajmuje OCZERNIANIE sygnalisty … 😉 A przecież JUŻ wiadomo z tej samej GW, że miał rację – młody działacz Kacprzyk robił to co robił, salonik VIP BYŁ i nie byle kto w nim bywał, z przewodniczącą Rady Warszawy i żoną wicemarszałka Senatu. BTW funkcję pełniła również w kadencji 2014-2018, a wtedy Kacprzyk, jeszcze licealista, był przewodniczącym Młodzieżowej Rady Warszawy, którą się JEJ rada opiekowała, więc MUSIAŁA go znać&pamiętać od LAT. Podobnie jak wielu innych awansowanych później radnych PO-KO z tej samej kadencji… 😉
czy każdy belfer szczuje i łże jak bura suka?
@PR
Jakiś KONKRET???? 😉
@PR
Nie.
Belferxxx ma taką podwójną osobowość, czasem światłą i bardzo błyskotliwą, czasem taka baba z niego, w stylu takich najgorszych nauczycielek, tych mściwych, ograniczonych baboli z różnymi obsesjami.
@Róża
Widzę, że usiłujesz zdobyć intratny zawód (psycho)terapeutki – nie masz talentu, więc masz małe szanse… 😉
A jak tam z KONKRETAMI??? NIE BYŁO afery Szpitala Południowego, jego SOR i saloniku VIP? Nie FIGURURUJĄ politycy PO-KO&PSL za drobne 40-60 tysięcy rocznie w „Radach” szpitali miejskich i mazowieckich??? Coś się nie zgadza w kwestii obecności i KASY wiceprezydentki stolicy Machnowskiej-Góry w radzie Szpitala Południowego???
@Róża&PR
Za chwilę nawet Tusk okaże się od was mądrzejszy i rozwiąże struktury stołecznej PO-KO i mianuje swojego pełnomocnika … 😉 Już to zresztą trenował … 20 lat temu …
@belferxxx
1. Prawie błyskotliwe, jasne, że nie mam talentu do bycia psychoterapeutką, moje serduszko jest przecież trochę betonowe np. wobec użalających się nad sobą mężczyzn.
2. Czy ja chwalę stołeczną PO-KO? Czy ona w ogóle mnie obchodzi? Ja lubię Tuska. W tej sprawie dostęp polityków do służby zdrowia mnie aż tak nie rusza, bo ja nie pamiętam czasów, w których politycy mieli taki sam dostęp jak „zwykły człowiek”. A Pan pamięta? To pytanie serio.
Poza tym chyba nie znam ludzi, którzy mając sieć kontaktów, nie korzystali z pomocy lekarzy. Pan nie korzystał nigdy z żadnej pomocy znajomych lekarzy?
Mocniejszym elementem tej historii są PIENIĄDZE, błędy systemowe, które na to pozwalają.
I żeby nie było:
Uważam, że, według precedencji, prezydent, marszałkowie Sejmu&Senatu, premier. wicepremierzy oraz ministrowie (ale nie WICE) z małżonkami powinni mieć OFICJALNE prawo do „szybkiej ścieżki” w którymś stołecznym szpitalu – ich praca jest 24/24, a ich niedyspozycje kosztują PL bardzo wiele … 😉 Podobnie w województwach z wojewodami&marszałkami. To wszystko! Natomiast na pewno politycy rządzącej koalicji nie powinni FIGUROWAĆ za drobne 40-60+ tysięcy miesięcznie w radach szpitali&zarządach, a Kamala Trzaskowski nie powinien KŁAMAĆ na konferencjach prasowych … 😉
Trochę KSZTAŁCĄCYCH lekturek… 😉
https://www.onet.pl/biznes/businessinsider/psl-i-ko-rzadza-w-mazowieckich-szpitalach-sprawdzilismy-kto-im-szefuje/ktbpscy,211f4564
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Generacja
@belferxxx
A konkubent też może być? Bo min. Nowacka to chyba jest w nieślubnym związku z ojcem swoich dzieci. I dlaczego małżonek, a nie dziecko?